ПРЕДСЛАВИНСЬКА ГІМНАЗІЯ №56
ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОНУ міста КИЄВА
Керівник Рудковська Руслана Андріївна

АРТ-БЮРО «ПРЕДСЛАВИНСЬКЕ» Реалізація задуму…

Арт-Бюро «Предславинське» було відкрито 1 вересня 2014 року. Історія створення даного арт-простору налічує не один рік, це симбіоз думок дітей, вчителів та батьківської громади. Завдання, яке постало перед нами – це створити креативний простір, у якому хочеться творити, працювати, досягати.

Сьогодні, арт-бюро - це простір природи дитинства і шанс познайомитися з нею. Вона адресована дітям і дорослим, батькам, вчителям, митцям і вченим.

Мета арт-бюро: розвиток та збереження унікальної дитячої творчості та самого творчого процесу.

За зразок для наслідування було обрано досвід середньовічних релікваріїв, тобто скарбниць, де зберігається найкраще та найцінніше. Нас цікавили ідеї. Це був час креативного пошуку і розвитку.

Ідея тактильної галереї прийшла до нас із паризького Лувру, саме там в одному із залів є можливість доторкнутися до представлених експонатів, відчути на дотик витвір мистецтва, а це вже зовсім інше сприйняття. Сьогодні наша тактильна галерея пропонує для ознайомлення зразки із оніксу, граніту, вірменського туфу, з якого збудовані перші християнські храми; уламок мармуру «россо леванте», матеріалу, з яким так любив працювати геніальний Лоренцо Берніні.

У нашій колекції є неповторні зразки вітражного скла, привезеного з Шартрського собору у Франції та креативна розробка шведських вчених, яка стала бестселером 2015 року – кінетичний пісок. Головне, що до всього можна і потрібно доторкнутися, відчути і запам’ятати відчуття та різницю. Можливо, при такому персональному досвіді у тактильній галереї, хтось зробить крок до архітектури чи скульптури чи до свого майбутнього професійного вибору.

Нідерландський музей «Боннефаціусмузем», що розташований у місті Маастріхт, надихнув на роботу з творами Ієроніма Босха. Багато хто вважає його складним для сприйняття, філософським, містичним, час плине над розмірковуваннями над алегоричними біблійськими сюжетами, а музей пропонує…дитячу розмальовку до босхівського шедевру «Сад бажань». Виявляється, якщо в дитинстві ви не замислюючись розмальовуєте Босха, то у підлітковому та дорослому віці знайомство з творчістю митця відбувається уже через свій власний досвід сприйняття.

Символи і зображення – були, лишаються і завжди є. Музей Клюні та музей Конде подарували нам ідею створення галереї гобеленів. Сучасні цифрові технології допомогли нам відтворити шедеври світової скарбниці «Дама і єдиноріг» та ілюстрації братів Лімбургів до «Розкішного часослову герцога Беррійського».

Ретороманські витинанки чорним по білому, виставки приватних колекцій українських ляльок-мотанок вчителя, майстрині Катерини Обараз та топіаріїв із натуральних еко-матеріалів вчителя, майстрині Валентини Самчук мають статус постійнодіючих та доступні для ознайомлення та творчої роботи.

Норвезька лялька Тільда, представниця сучасного модного напряму шеббі-шик, яка вже має свою філософію, представлена роботами київської майстрині Надії Сінкевич.

Інформаційні шпалери, мистецькі каталоги, альбом «Повне зібрання скульптур Дега» на інформаційних носіях, передані у дарунок «Мистецьким Арсеналом», використовуються на уроках художньої культури, історії, зарубіжної літератури.

За роки існування арт-бюро має свою власну бібліотеку та архів. Кожна книга пройшла свій шлях до того, як потрапила до арт-простору. «Аліса у країні чудес» фламандською мовою з бельгійського міста Брюгге, «Місцеві казки та історії» ретороманською з Швейцарського Енгадіну, «Гравюри Дюрера» з німецького Ахену, розмальовки Босха з нідерландського Маастріхту, неперевершені альбоми з арт-терапії. Дуже цінними для нас є книги з психології мистецтва та альбоми мистецьких галерей.

Протягом року арт-бюро надає можливість проведення персональних виставок дітей, учителів, батьків.

Але найдорожче для нас - це очі та настрій дітей, які бажають творити свої власні світи, декламують Шекспіра, малюють лежачи, як Мікеланджело, працюють у техніці декупаж та дають нове життя середньовічним символам у сучасній техніці вишивки. Незабутнє - це настрій, і посмішка, і здивування, коли перша зроблена тобою монотипія обережно знімається з поверхні скла чи мармуру і вмонтовується в персональну картину світу. Ось така вона природа дитинства.

Ми маємо надію, що створений нами архів дитячих робіт, який ми зберігаємо, описуємо і навіть оцифровуємо, буде безцінним для майбутніх поколінь педагогів та психологів.

Ми завжди відкриті до спілкування та нових ідей.